مشاوره فردی در جهت ارتقاء کیفیت زندگی
 مشاوره فردی در جهت ارتقاء کیفیت زندگی

مشاوره فردی به دلایل مختلفی از جمله افزایش آگاهی فرد، تشویق به خودآگاهی، شناسایی موانع، تقویت مهارت‌های ارتباطی و بهبود مهارت‌های مقابلۀ سالم مفید است و منجر به تغییر رفتار فرد خواهد شد که اغلب علائم مربوط به مشکلات روانشناختی را کاهش می‌دهد.

مشاوره فردی فرایند درمانی است که به‌ طور هفتگی برگزار می‌شود تا ارتباط درمانی امنی فراهم شود که برای ایجاد تغییر و تحول واقعی بسیار مهم است. مشاوره فردی روشی برای تمرین بهتر زیستن است و مانند یوگا و مدیتیشن، یک‌ راه عالی برای افزایش خودآگاهی و افرایش رضایتمندی در زندگی است.

این نوع مشاوره، فضایی امن ، مورد اعتماد و بدون قضاوت را برای افراد فراهم می‌کند تا بتوانند از عمیق‌ترین تجارب زندگی خود پرده بردارند. در واقع در طی فرایند درمانی است که فرد می ‌تواند به مسائل روانشناختی خود پی برده و برای آن‌ها راه‌حلی پیدا کند.

مداخلات و مهارت‌هایی که دراین فرایند به افراد آموخته می‌شود، مبتنی بر شواهد و اصول علمی است. یک درمانگر مجرب می تواند به افراد کمک کند تا در سبک زندگی خود ، تغییراتی را ایجاد کنند ،استراتژی هایی را برای تغییر تفکرات و رفتارهای ناخواسته پیشنهاد بدهد و افراد را به مهارت های مناسبی تجهیز کند تا بتوانند علائم موجود را مدیریت کنند، استرس خود را کاهش دهند و کیفیت زندگی خود را ارتقاء دهند.

اهداف مشاوره فردی:
  1. تسهیل تغییر رفتاری
  2. تقویت توانایی فرد برای ایجاد و نگه داشتن روابط
  3. تقویت فرآیند تصمیم گیری و افزایش توانایی درمانجو
  4. افزایش کارایی و توانایی درمانجو برای مقابله با شرایط موجود

اگر شرایط پریشان و ناراحت‌کننده‌ای را تجربه می‌کنید وقت آن رسیده که از متخصصان صاحب صلاحیت کمک بگیرید. یادمان باشد سلامت روان سرمنشاء رضایتمندی از زندگی است .